Dekorujemy dom na Wielkanoc

0

W Wielkanoc nawet w zimowej aurze nie może zabraknąć kolorowych i wiosennych akcentów. Odpowiednie ozdoby wzbudzą świąteczną atmosferę, a także pozwolą zapomnieć o chłodzie oraz szarości za oknem. Zresztą i z nimi też sobie jakoś poradzimy.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – stroik na drzwi

źródło: e-okna.pl
źródło: e-okna.pl

Wyganianie zimy rozpocznijmy już od progu. Goście przechodzący przez drzwi udekorowane stroikiem poczują  już od wejścia powiew wiosny. Najlepiej, aby ozdoby na drzwi był wykonane z kolorowych tasiemek, gałązek wierzby, wydmuszek, wielobarwnych piórek oraz pachnących kwiatów. Taki stroik można wykonać samodzielnie lub kupić w pobliskim sklepie.

Wielkanocne bukiety w całym domu

Bukiety ze świeżych kwiatów takich jak żonkile, krokusy czy tulipany warto ustawić w kilku pomieszczeniach. W wazonie mogą oczywiście znaleźć się również gałązki brzozy albo wierzby. Warto dodać im wtedy wyrazu zawieszając na nich kolorowe wydmuszki z przepiórczych jaj. Jeden z nich może znaleźć się też w przedpokoju. Dzięki temu świąteczna atmosfera będzie unosić się w całym domu.

źródło: e-ogrody.pl
źródło: e-ogrody.pl
źródło: urzadzamy.pl
źródło: urzadzamy.pl

Wydmuszki na firankach i oknach

Widok z okna poprawią z pewnością zawieszone na firankach i oknie wydmuszki. Dobrze będą prezentowały się, jeśli powiesi się je na sznureczkach, nitkach lub wstążkach w wiosennych kolorach. Okno odpowiednio udekoruje się również kolorowymi tasiemkami lub kwiecistymi zasłonami. Warto pamiętać, żeby elementy dekoracyjne harmonizowały z wystrojem pomieszczenia ani go nie przytłaczały.

Zajączek i baranek na zielonej trawce

Nie można zapomnieć, że oprócz pisanek popularnymi motywami są też zajączki, kurczaczki oraz baranki. Wytwarza się je z ceramiki, papieru, cukru, ciasta, czekolady itp. Można je poustawiać na komodzie parapecie lub stole.

źródło: projektoskop.pl
źródło: projektoskop.pl

Zwierzaki ładnie zaprezentują się w towarzystwie rzeżuchy, kiełków lub trawki wielkanocnej wyhodowanej z ziaren owsa. Tak udekorowany dom z pewnością odstraszy zimę na dobre, pozwoli przywołać wiosnę oraz na długo zapamiętać święta. Dlatego warto poświecić trochę czasu i zabrać się  czym prędzej za przystrajanie pomieszczeń.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz