Dekorujemy świąteczny stół

0

Przygotowanie kolacji wigilijnej to wielkie wyzwanie, a dla większości gospodyń domowych również niesamowity stres. Należy pamiętać o wszystkim – na stole musi znaleźć się dwanaście potraw, do tego trzeba to odpowiednio rozplanować czasowo oraz logistycznie, a po drodze pojawia się jeszcze wiele innych stresujących sytuacji. Jednym z takich stresorów jest dekoracja wigilijnego stołu. Jak sprawić, żeby świąteczny stół tworzył ciepłą, rodzinną atmosferę oraz robił wrażenie na Twoich gościach? Oto kilka podpowiedzi.

Przede wszystkim, nie zapomnij o tradycji – pod obrus koniecznie podłóż sianko oraz przygotuj jedno dodatkowe nakrycie dla strudzonego wędrowca. To nie tylko piękna tradycja, ale tworzy również tak ważną tego dnia świąteczną atmosferę.

W sytuacji, gdy na stole pojawia się wiele różnych potraw warto zdecydować się na jeden kolor przewodni dekoracji stołu – wiele z świątecznych nakryć jest wielokolorowa, a co za tym idzie – bardzo chaotyczna. Warto postawić na jeden lub dwa kolory – oczywiście w Wigilię najlepsze będą kolory czerwony, zielony oraz biały – kolory bezpośrednio kojarzące się ze świętami, choć z pewnością świetnie sprawdzą się również złoty i srebrny, a w połączeniu z tym ostatnim świetnie sprawdzi się również błękit.

Czym udekorować stół świąteczny? To zależy w zasadzie tylko od Twojego gustu, ilości czasu oraz kreatywności. My podpowiemy Ci, co warto użyć do dekoracji takiego stołu. Oprócz klasycznych i znanych na co dzień świec, niebanalnie złożonych serwetek warto wykorzystać naturalne – gałązki (jodła, świerk), szyszki czy kwiaty popularnej w okresie świątecznym poinsecji (gwiazda betlejemska). W dekoracji, gdzie dominuje kolor czerwony świetnie prezentować się będą owoce jarzębiny. Możecie również wykorzystać orzechy oraz pierniki w różnej postaci – może to być zarówno domek z piernika, jak i klasyczne ciasteczka w świąteczne wzorki.

Oczywiście, jeśli nie macie zbyt wiele czasu lub jesteście ogarnięci świątecznym szałem w kuchni, możecie zdecydować się na gotowe stroiki przygotowane w praktycznie każdej kwiaciarni. Dokładając do tego kilka bombek uzyskacie świąteczny efekt w kilka chwil.

Wesołych Świąt! Spędzonych przy pięknie udekorowanym stole!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz