Farby i lakiery w kuchni

2

Większość z nas nie wyobraża sobie umieścić nad kuchennym blatem czegoś innego niż płytki ceramiczne. Fakt – świetnie sprawdzają się w kuchni, i łatwo przy nich o utrzymanie czystości. Jednak o wiele ciekawsze, a równie praktyczne efekty można uzyskać stosując inne rozwiązania. Farby i lakiery, luksfery, czy nawet tapety – wszystkie pasują do kuchni, jeśli tylko dobrze przemyślimy projekt.

foto: www.leroymerlin.pl

Farby i lakiery

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu niebanalnego wyglądu ścian, zdecyduj się na farby strukturalne. Korzystanie z nich pozwala uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Z ich pomocą można imitować różne faktury, tynki w stylu środziemnomorskim, czy betonowe płyty.

Farby strukturalne można barwić według własnego uznania, gdy wyschną pokrywamy je warstwą lakieru do krawertynu. Dzięki temu zabezpieczamy ścianę przed zabrudzeniami, o które nietrudno nad kuchennym blatem.

Luksfery

Efektowny wystrój wnętrz zależy często od niesztampowych rozwiązań. Luksfery umieszczone nad kuchennym blatem? Proszę bardzo. Praktyczne (łatwe w czyszczeniu) i efektowne. Wykorzystując odpowiednie oświetlenie wewnętrzne możemy z nich zrobić element dekoracyjny, same w sobie rozświetlają kuchnię. Pamiętajmy jednak, że szklane pustaki są dość grube i zabierają sporą część powierzchni blatu.

Tapety

Tapety wydają się zupełnie niepraktycznym rozwiązaniem w kuchni – choć dekoracyjne, to mało odporne na wilgoć. Łatwo też o ich zabrudzenie. Ciekawym rozwiązaniem może być zabezpieczenie wytapetowanej powierzchni szklaną taflą. Łatwo będzie ją wyczyścić, a montaż za pomocą ozdobnych wkrętów nie sprawia większych trudności.

Jak widać oryginalne wyposażenie kuchni to kwestia dobrego pomysłu i odwagi w tworzeniu niebanalnych form. Niekoniecznie aranżacyjnej ekstrawagancji 😉

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dyskusja2 komentarze

Odpowiedz