Kuchenne akcesoria w designerskim wydaniu – stojaki na noże

0

Kuchnia to miejsce, gdzie znajduje się mnóstwo potrzebnych i funkcjonalnych przedmiotów. Jedne są większe, inne mniejsze. Z tymi o znacznych gabarytach zazwyczaj nie ma problemu – wiemy gdzie są, a nawet jeśli nie, łatwo je wytropić pośród reszty sprzętów. Sytuacja wygląda gorzej w przypadku urządzeń małych. Dziadek do orzechów, obieraczka, przeciskacz do czosnku, poszczególne sztućce… Czasem znalezienie ich graniczy z cudem! Z pomocą przychodzą specjalne organizery w szufladach lub… stojaki!

Stojaki na noże pozwalają w łatwy i szybki sposób ogarnąć kuchenny porządek. Podczas przyrządzania dań, jedzenia i każdej innej czynności wymagającej ostrych narzędzi, są pod ręką i służą swym zaopatrzeniem. Coraz częściej na rynku pojawiają się urozmaicone ich formy, co pozwala dopasować do siebie styl i konstrukcję każdego z elementów kuchennego wyposażenia.

Tradycyjnie

Jeśli nie przepadasz za wymyślnymi formami i futurystycznymi inspiracjami designerów, śmiało sięgnąć możesz po znaną i wciąż popularną konwencję. Stojaki na noże w formie tradycyjnej łączą ze sobą najczęściej dwa klasyczne materiały: stal i drewno.

Estetyczny wygląd w połączeniu z oryginalnym wzornictwem. Taką mieszankę możemy osiągnąć łącząc ze sobą konwencję nowoczesną i tradycyjną. I tak klasyczny stojak plus innowacyjny projekt sztućców może dodać kuchni dodatkowego smaku.

KOMPLET NOŻY Berghoff HOLLOW 6 EL – NOŻE Berghoff – Noże ORION 8 części.

Nowocześnie

Mieszanka materiałów lub nietypowy design. W przypadku form użytkowych zaproponowanych przez designerów mamy naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Wybierać możemy między np. szkłem, drewnem, plastikiem i metalami szlachetnymi oraz formami skośnymi, prostymi, z pozoru przeczącymi zasadom grawitacji lub innym prawom fizyki 😉

Eva Solo Stojak na noże pochyły 515280 Bugatti DIAMANTE Virgola Zestaw 5 noży czarny ZC-07900W

Z przymrużeniem oka

Każda kuchnia ma swoją duszę. Jest to zazwyczaj lustrzane odbicie osobowości jej właściciela. Co zatem zrobić, jeśli gospodarz jest słynnym ze swego poczucia humoru kawalarzem? Odpowiedź jest prosta: wyposażyć go w nieprzeciętny stojak, który nie umknie uwadze żadnego gościa!

Jeśli nie masz jeszcze stojaka, który zgrabnie pomieści wszystkie ostre narzędzia w kuchni, polecamy przejrzenie kategorii: Noże kuchenne oraz Gadżety do domu. Znajdziesz tam nie tylko ciekawe modele stojaków, ale również pełne ich zaopatrzenie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz