Kwiaty na balkonie i tarasie

0

Dzięki odpowiednio wybranym kwiatom balkon i taras będą dobrze prezentować się latem i wczesną jesienią. Jeśli dobierze się się do nich ciekawe doniczki, skrzynki , oraz inne pojemniki małym kosztem, a także wysiłkiem powstanie bardzo atrakcyjna aranżacja otoczenia. Nasze propozycje wskażą kierunek działania.

tabelka_rosliny copy

Nie trzeba posiadać dużego balkonu czy tarasu, żeby kwiaty dobrze się prezentowały. Trzeba je jednak dobrać do stopnia nasłonecznia miejsca oraz według zapotrzebowania na wodę. Blogerki z projektkura.pl postanowiły ułatwić wybór i stworzyły tabelkę z polecanym kwiatami balkonowymi. Wskazały w niej między innymi, które rośliny hodować, gdy ma się balkon od strony zachodniej lub południowej albo oraz od wschodniej lub północnej.

Aby rozmieścić kwiaty wystarczy zainstalować kwietnik, postawić półkę lub podwiesić doniczki lub skrzynki na haczykach czy kratkach. Cześć z nich na przykład groszek pachnący czy bluszcz pospolity potrafi się piąć. Warto wykorzystać te umiejętność roślin i stworzyć im warunki do rozrostu poprzez zainstalowanie drewnianej kratki czy też podwiązanie lub przytwierdzenie ich do kijków. W ten sposób uzyska się efekt a’ la tajemniczy ogród. Efekt dopełnią kwiaty wiszące na przykład trzykrotka. Oto i przykład takiego zabiegu.

źródło: kobieta.onet.pl
źródło: kobieta.onet.pl

Spektakularny efekt można uzyskać sadząc sezonowe rośliny takie jak pelargonie, begonie lub surfinie. Duża ilość kwiatów, a także ich rozmiar, kolor sprawią, że balkon stanie się przytulnym zakątkiem sprzyjającym relaksowi na świeżym powietrzu. Żeby kompozycja zagościła na kilka lat warto wybrać rośliny wieloletnie. Najlepiej wybrać do niej byliny, pnącza i uzupełnić je roślinami jednorocznymi.

Nie należy zapominać, ze cześć roślin pełni funkcję nie tylko ozdobną. Lawenda, rumianek pospolity, odstraszają mrówki lub komary. Zioła takie jak bazylia, tymianek, mięta przydadzą się w kuchni, a także pomogą pozbyć się nieproszonych gości. Wybór roślin na balkon jest ogromny. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

źródło: pottedplantsociety.wordpress.com
źródło: pottedplantsociety.wordpress.com
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz