Lato – pod czym najlepiej sypiać w upalne noce?

0

W końcu nadeszło upragnione przez wielu lato. Oznacza to także wysokie temperatury, które ostatnio dały nam się we znaki. Nie tylko w dzień, ale również i w nocy termometry pokazują ponad 20 stopni, które nie zawsze sprzyjają samopoczuciu, a także mogą powodować problemy z dobrym spaniem. By temu zapobiec warto pomyśleć o zmianie kołdry oraz pościeli na taką, z którą sen w upalne noce będzie bezproblemowy i przyjemny. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie produkty?

Kołdra, która zapewni komfortowy sen

W gorące, letnie nocne powinniśmy zadbać o to, aby kołdra, pod którą śpimy zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza. Wiele osób cierpi wybierając gruby model, który stosujemy także zimą. Najlepiej więc postawić na delikatną, cienką kołdrę, którą będziemy wyciągać właśnie w gorące noce. Najważniejszym kryterium przy jej wyborze powinien być zatem rodzaj wypełnienia, które decyduje o jej jakości i funkcjonalności, a tym samym znacząco wpływa na komfortowy sen. Warto wybrać kołdrę, której wypełnienie stanowi puch. Jej dużą zaletą jest niewielka waga oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu nasza skóra może swobodnie oddychać. Tego rodzaju kołdra jest również produktem naturalnym i ekologicznym

Kołdra Paradies Princess 135/200

Pokrycie kołdry

Istotną cechą kołdry jest także jej pokrycie, które decyduje o jakości oraz wytrzymałości omawianych produktów. Najczęściej polecane są pokrycia wykonane z bawełny, ponieważ uważane są za najbardziej naturalne. Dodatkowo mają one dobre właściwości termoizolacyjne, które pozwalają oddychać naszej skórze w czasie snu. Są także osoby, które decydują się na spanie wyłącznie pod samą poszewką. To opcja znana np. z krajów basenu Morza Śródziemnego, gdzie temperatury także sięgają 30 stopni. Duży wybór kołder, które doskonale sprawdzą się w upalne noce, znaleźć można na stronach Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/koldry-i-poduszki/.

Kołdry i poduszki MODULIA Kołdra + Poduszka antyalergiczna

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz