Lodówki no frost – nigdy więcej rozmrażania

Lodówki no frost z wyglądu się nie różnią niczym od zwykłych, tradycyjnych lodówek. W środku natomiast zmieniło się wszystko. Lodówki no frost posiadają specjalny mechanizm, dzięki któremu kontrolowany jest na bieżąco poziom wilgoci w chłodziarce i zamrażarce. Takie rozwiązanie w połączeniu z osuszaniem i wymianą powietrza, zapobiega osadzaniu się szronu. System no frost posiada przykładowo lodówka BOSCH KGN 36X74.

Lodówka BOSCH KGN 36X74

Lodówka BOSCH KGN 36X74

Szronu już nie uświadczysz, chyba że za oknem

Lodówki no frost charakteryzują się tym, że ich wnętrze jest ciągle wentylowane, a wilgotne powietrze przekierowywane jest do specjalnego skraplacza. Dzięki wprowadzeniu do wnętrza lodówki suchego powietrza, na ściankach nie gromadzi się szron. To wszystko prowadzi do tego, że lodówki bezszronowe nie wymagają rozmrażania. Im mniej wilgoci w naszej lodówce tym dłużej możemy przechowywać nasze produkty. Funkcja no frost zapewni, że nawet produkty leżące obok siebie nie ulegną zamrożeniu. Ważne jest by nasze produkty żywnościowe były trzymane w opakowaniach, ponieważ ciągła cyrkulacja powietrza powoduje ich wysychanie.

Lodówka Samsung RSH1KBRS

Lodówka Samsung RSH1KBRS

I duże i małe

Lodówki no frost produkowane są w różnych rozmiarach. Czy to lodówka Samsung RSH1KBRS o łącznej pojemności 619 litrów czy też mniejsza Whirlpool WBE3022 NF o pojemności 290 litrów, wszystkie pracują w wysokiej klasie energetycznej, dzięki czemu zużywają niewielkie ilości energii. Nowoczesne lodówki posiadają systemy, które utrzymują optymalną temperaturę nawet przy dłużej otwartych drzwiczkach. System pochłaniający zapachy zapewni, że nasza żywność będzie świeża i o naturalny zapach. Dzisiejsze lodówki, w tym lodówki no frost wyposażane są w powłoki antybakteryjne, które chronią naszą żywność przed rozmnażaniem się bakterii. Standardem jest również to, że w przypadku awarii zasilania lodówki mogą utrzymać stałą temperaturę nawet do 25 godzin.

Lodówka Whirlpool WBE3022 NF

Lodówka Whirlpool WBE3022 NF

Producenci prześcigają się w pomysłach i już nawet w małych rozmiarów lodówkach znajdziemy ręczne kostkarki do lodu. Funkcja „wakacje”, która ogranicza zużycie energii w czasie naszej nieobecności czy też alarm niedomkniętych drzwi, stają się podstawowym wyposażeniem nowoczesnych lodówek.

Oto jedne z popularniejszych lodówek no frost:

Lodówka LG GR B359PTQA Lodówka Siemens KA 60NA40 Lodówka LIEBHERR CNes 4023 Premium NoFrost
Lodówka LG GR B359PTQA Lodówka Siemens KA 60NA40 Lodówka LIEBHERR CNes 4023 Premium NoFrost
Lodówki no frost – nigdy więcej rozmrażania
0 głosów, 0.00 - średnia ocena (wynik - 0%)

2 myśli nt. „Lodówki no frost – nigdy więcej rozmrażania

 1. marek

  Beznadziejna lodówka,bardzo chałasliwa,nie dopracowany jest termostat klapkowy ,bardzo chałasliwy w pracy często się psuje.Nie polecam zakupu.

  Odpowiedz
 2. Janek

  Witam ,
  mam w tym systemie lodówkę Samsunga od 17 lat
  Same superlatywy .Żadnych problemów eksploatacyjnych .
  Po tylu latach nie słychać kidy pracuje . Jak będę wymieniał to też tylko na taką i tej samej firmy. Polecam każdemu. Kilka osób z rodziny które kupiły są bardzo zadowolone .
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *