Meble kuchenne

0

Kuchnia jest jak wiadomo bardzo ważnym pomieszczeniem w domu każdego z nas. To tam przyrządzamy i bardzo często spożywamy posiłki, samotnie czy też z rodziną. Dlatego tak ważne jest, aby nasza kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, ale przy tym ładna i stylowa.

źródło: taniachata.pl

Przy urządzaniu kuchni istotną rolę poza sprzętami odgrywają meble kuchenne. Wybierając je musimy rozważyć takie aspekty, jak: wielkość pomieszczenia, kolorystykę i funkcjonalność.
Jeśli nasza kuchnia jest mała, najlepiej, by meble były jasne. Również jasne kolory ścian i podłogi będą tu wskazane. Kolory ciemne mogą zmniejszać optycznie pomieszczenie, te jasne odbijają światło i kuchnia będzie wydawać się bardziej przestronna.

Szafki kuchenne

Wybierając szafki kuchenne możemy zdecydować się zarówno na robienie mebli na miarę, jak i na gotowe segmenty kuchenne, które oferują nam liczne salony meblowe. Podstawą jest oczywiście dokładny pomiar wnętrza, tak, aby później obyło się bez smutnych niespodzianek.

Szafka wisząca Milan SFW.150KS

Blaty kuchenne

Najpopularniejsze blaty kuchenne to blaty laminowane. Ich powodzenie wynika z niskiej ceny, szerokiej oferty kolorystycznej i funkcjonalności. Możemy się jednak zdecydować na blaty drewniane, z kamienia naturalnego, metalu czy z płytek ceramicznych. Musimy jednakże liczyć się z tym, że materiał materiałowi nierówny, i np. blaty z dowolnego drewna mogą niszczeć – stąd też stosuje się blaty z twardego drewna dębowego czy bukowego.

Stół kuchenny

Również kupując stół kuchenny musimy zastanowić się nad całą kuchnią. Stół może być okrągły, owalny, kwadratowy lub prostokątny. Popularne są stoły okrągłe i owalne, jednak te na bazie prostokąta znacznie lepiej sprawdzą się w małych pomieszczeniach – możemy je z łatwością ustawić pod samą ścianą, co zaoszczędzi znaczną część przestrzeni. Istnieje też możliwość kupienia stołu z rozsuwanym blatem, bądź też stołu rozkładanego, wmontowanego w ścianę, który bez trudu schowamy w ciągu dnia, gdy nie będzie nam potrzebny.

BLAT DOSTAWIANY DO STOŁU Z 2 SZUFLADAMI

Kształt i wymiary to nie wszystko. Tak samo jak w przypadku blatów, stół też powinien być wykonany z odpornego na wilgoć i zarysowania tworzywa. Ładnie prezentują się kuchnie z jednakowymi blatami na szafkach i na stole. Daje to efekt ładu i harmonii.

Stół POL

Krzesła do kompletu

Jeśli wybraliśmy już stół, czas pomyśleć o krzesłach. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest kupno całego kompletu: stół + krzesła. Zaoszczędzi to nam czas, który stracilibyśmy na dobieranie krzeseł do stołu. Krzesła powinny być wygodne i pasować stylem do reszty wnętrza.

Krzesło VENUS

Przykładowe komplety kuchenne:

Narożnik ADAM z montażem Narożnik BEN z montażem Narożnik GABI BIS z montażem Zestaw kuchenny Ryszard z krzesłami
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz