Narzędzia, które warto mieć w domu

0

W czasie wakacji wiele osób decyduje się poświęcić czas przeznaczony na odpoczynek i zrobić remont. Kiedy już wybierzemy płytki, farby, meble i akcesoria warto zastanowić się, czy w domu ma się podstawowe narzędzia. Będą one konieczne zwłaszcza, jeśli większą część prac zamierza się wykonać samodzielnie.

t1. W skrzynce na narzędzie obowiązkową pozycją są szczypce uniwersalne, czyli kombinerki. Używa się ich do przytrzymywania i odkręcania nakrętek oraz śrub, a także przycinania drutu, kabli lub zdejmowania izolacji. Dobrze, aby miały izolowaną, miękką rączkę. Dzięki niej zwiększy się komfort pracy oraz zabezpieczy się przed napięciem. Z kolei szczęki najlepiej, żeby zrobione były z wytrzymałego materiału na przykład stali chromo-wandowej.

2. Wkrętak inaczej zwany śrubokrętem także jest istotnym narzędziem w domu. Można nim wkręcić lub odkręcić śruby czy podważyć denko puszki. Warto mięć różne śrubokręty albo tak z wymiennymi końcówkami ( przede wszystkim płaskimi i krzyżowymi), bo muszą być dostosowane do rozmiaru nacięcia w łbie śruby. W innym przypadku ulegnie ona szybkiemu zniszczeniu. Dobrze wybrać wkrętak z namagnesowaną końcówką. W ten sposób zapobiegnie się spadaniu śruby po wykręceniu. Śrubokręt powinien również dobrze leżeć w dłoni oraz być wygodny w trzymaniu. Dzięki temu praca przebiegnie szybciej, a my nie nabawimy odcisków.

3. Często wykorzystywanym w domu narzędziem jest młotek. Bez problemu wbije się nim gwoździe czy skuje tynk. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na trzon. Może być wykonany z włókna szklanego i posiadać wyprofilowany gumowy uchwyt zwiększający komfort używania. Obuch powinien za to być dobrze połączony z trzonem młotka. Poza tym wykonany z wytrzymałego materiału obuch posłuży wiele lat.
4. Gdy chce się odkręcić nakrętki od baterii najlepiej wykorzystać do tego klucz nastawny (szwed albo francuz). Przydadzą się przy drobnych naprawach hydraulicznych. Warto również mieć 5-metrową miarę zwijaną. Z łatwością wymierzy się nią odległości mebli. Dwa ostatnie narzędzia nie są jednak już tak konieczne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz