Ochroń swój dom przed złodziejami!

0

Zima sprzyja wyjazdom na narty czy snowboard. To czas ferii, spadł śnieg, więc zdarza się, że tak jak w wakacje nie ma na w domu. Co to oznaczy? Okazję dla złodzieja, który może skorzystać z naszej nieobecności. Zamiast obawiać się o bezpieczeństwo swojego mieszkania, lepiej postawić na nowoczesne zabezpieczenia, które uchronią nasz dobytek.

Przede wszystkim ochrona

Wciąż najpopularniejszym zabezpieczeniem przed złodziejami jest alarm antywłamaniowy. Najlepiej, gdy jest on podłączony do sieci monitoringu ochroniarskiego. Dzięki temu zawsze na miejsce przyjedzie ktoś z ochrony, kto sprawdzi teren i zadba o bezpieczeństwo domu w czasie naszej nieobecności.

Popularność zyskują także wszelkie zabezpieczenia okien i drzwi. W momencie wybicia szyby uruchamia się specjalny alarm na podczerwień, który także informuje wszystkich wokół, że dzieje się coś, co nie powinno miec miejsca.

Zabezpiecz drzwi

Drzwi KMT Plus Xs5

Główną kwestią, o której powinniśmy pomyśleć jest zabezpieczenie drzwi wejściowych. Liczy się tu przede wszystkim zamek, ale też same drzwi. Przede wszystkim nie stawiajmy na lekki model, który z łatwością można wyważyć. Zamiast tego lepiej jest szukać drzwi antywłamaniowych, które posiadają specjalne mechanizmy wewnętrzne oraz odpowiednią grubość. Dzięki temu są bezpieczne – sprawdźmy też czy posiadają odpowiednie certyfikaty. Ważne, by posiadał niezbędny certyfikat wydawany np. przez Centralne Labolatorium Kryminalistyki. Przede wszystkim drzwi antywłamaniowe powinny być określane poprzez przynajmniej trzy zawiasy, posiadać rygle antywłamaniowe, atestowany zamek, bolce antywyważeniowe oraz tabliczkę znamionową.

Zadbaj o swoje okna

Coraz popularniejsze jest włamywanie się do domu poprzez okna. Złodzieje wycinają we szkle niewielki otwór, do środka wrzucają gaz usypiający, a następnie bez przeszkód wchodzą do mieszkania. Dlatego warto zadbać o zabezpieczenie okna. Możemy postawić na specjalne zewnętrzne rolety – metalowe, drewniane bądź plastikowe. Będą dodatkową przeszkodą dla złodziei. Oprócz tego możemy postawić na okna antywłamaniowe, wykonane ze specjalnego PCV, które posiada dodatkowe zabezpieczenie zamkowe.

Postaw na monitoring

Atrapa kamery KÖNIG z LED i ruchomą przysłoną

Podstawą wielu zabezpieczeń w domach jednorodzinnych jest monitoring. Świetnym rozwiązaniem są kamery monitoringowe, zwłaszcza tzw. kamery kamuflowane. Specjalnie ustawione, dobrze nacelowane pozwolą bez trudu wykryć złodzieja, a także nakręcić wszystkie niepowołane osoby, które np. zbytnio przyglądają się naszemu dobytkowi. Dodatkowo nowoczesne modele wyposażone są także w czujnik ruchu, które zaczynają nagrywać w momencie, gdy coś poruszy się nieopodal. Nowoczesnym rozwiązaniem jest podłączenie monitoringu do internetu, dzięki czemu możemy mieć podgląd naszego domu w czasie rzeczywistym. Sprzęt                                                                                                                      udostępnia obraz za pomocą specjalnej aplikacji do naszego komputera lub telefonu.

HW Sensor GT-CO EN50291

Warto też zainwestować w czujniki alarmowe, które informują nas, gdy dzieje się coś niebezpiecznego. Przede wszystkim dzielimy je na przewodowe i bezprzewodowe. Pierwsze świetnie nadają się do domów, bezprzewodowe są estetyczniejsze i nie wymagają montażu z kablami. Możemy zamontować czujniki dymu, ruchu, otwarcia drzwi czy rozbicia okna.

 

Jeśli nie monitoring, to co?

Fotopułapka, kamera leśna Doerr Foto SnapShot Extra 5.0 204400, 8 MPx, 640 x 480 px

Jeśli nie chcemy lub nie możemy zamontować w domu monitoringu – wybierzmy tzw. fotopułapki. To rozwiązanie zastępcze, które informuje o zagrożeniu, a jednocześnie jest energooszczędne i odporne na wszelkie warunki pogodowe. Urządzenia wykrywają ruch, a następnie wykonują zdjęcia. Fotografia przesyłana jest na nasz adres e-mail lub bezpośrednio na telefon. Dzięki temu od razu wiemy, co dzieje się dookoła naszego domu. Fotopułapki znakomicie sprawdzają się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Można je zainstalować praktycznie wszędzie – mają prosty kamuflaż, wiec doskonale sprawdzą się schowane np. w krzakach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz