Płyta indukcyjna na 230 V od firmy Amica

Innowacyjne rozwiązania technologiczne? Nie tylko. Tym razem producent Amica zaskoczył nas nietypowym podejściem do sprawy instalacji płyty grzejnej w kuchni. Koniec z koniecznością wizyty „fachowca”? Najnowsze płyty indukcyjne Amica dają taką możliwość.


Amica zaskakuje rewolucyjnym rozwiązaniem: płyta indukcyjna Plug&Play to urządzenie przystosowane do zasilania 230V. Aby podłączyć płytę do instalacji elektrycznej wystarczy podłączyć przewód do gniazdka. Eliminuje to problem zatrudniania fachowca i przystosowywania instalacji do wymogów sprzętu AGD. Jak głoszą hasła reklamowe, promujące najnowszą propozycję Amiki, wystarczy „złapać kontakt i docenić korzyści”.

Zasilanie płyty

Większość płyt grzejnych wymaga zasilania trójfazowego o napięciu 400V. Jeśli takowego nie posiadamy (co dotyczy większości gospodarstw), zmuszeni jesteśmy zapraszać w swoje progi specjalistę i przerabiać instalację elektryczną. Teraz jednak konieczność ta przestaje być jedynym wyborem. Jako alternatywę mamy płytę indukcyjną Plug&Play. Jej mechanizm przystosowany jest do pobierania prądu dwufazowego i pracy na nim bazującej. Rozwiązanie gwarantuje także bezpieczeństwo i korzystne reguły funkcjonowania. Wymienić tu można chociażby:

 • zabezpieczenie przed dziećmi które nie uruchomią płyty samodzielnie,
 • rozpoczęcie pracy dopiero w chwili wykrycia garnka na powierzchni płyty,
 • brak nagrzewania się powierzchni płyty podczas jej pracy (likwiduje to niebezpieczeństwo oparzeń, a także pomaga utrzymać płytę w czystości – produkty nie przypalają się ani nie przywierają, jeśli trafią na płytę podczas jej pracy).
Źródło: wirtualnemedia.pl

Źródło: wirtualnemedia.pl

By obalić mity…

Amica aktywnie zaangażowała się w proces uświadamiania użytkowników. Dzięki kampanii promującej produkt Plug&Play, możemy dowiedzieć się, że wbrew plotkom, używanie płyt indukcyjnych nie pożera tak wiele energii i czasu, jak niektórzy sądzą. Płyta Amica Plug&Play aż 90% pobieranej energii używa do ogrzania garnka. Oznacza to, że koszty użytkowania urządzenia są porównywalne z tymi dla płyty gazowej.

Wbrew powszechnemu mniemaniu, zakup płyty elektrycznej nie wymaga też zakupu nowych garnków. Jeśli tylko te, które już posiadamy zbudowane są ze stali ferromagnetycznej, możemy ich nieprzerwanie używać także podczas gotowania na nowej płycie indukcyjnej. Materiał, z którego wykonane są garnki łatwo przetestować, przykładając do nich magnes. Jeśli magnes zostanie przyciągnięty, oznacza, że będą przydatne również dla indukcji.

Parametry

Najnowsza wersja płyty indukcyjnej Amica o symbolu PL 6509 L posiada następujące parametry techniczne:

-moc całkowita: 3,5 kW,

4 pola indukcyjne,

– 3 pola o średnicy 16cm, 1 pole o średnicy 21cm,

– funkcja przyspieszonego ogrzania pól (Booster),

– sensorowe sterowanie,

– wymiary: 576 x 518mm.

Ponadto płyta dysponuje takimi opcjami, jak: wskaźnik ciepła resztkowego, rozpoznawanie wielkości i obecności garnka, timer, minutnik.

Płyta Amica PS 2304

Płyta Amica PS 2304

Jeśli tylko zainteresowała Was propozycja od producenta Amica, przejrzyjcie wszystkie jego rozwiązania AGD, by dobrać to właściwe dla wymogów swojego mieszkania i domowników. Zapraszamy do zapoznania z ofertą działów: płyty elektryczne Amica, płyty gazowe Amica itp.

Płyta indukcyjna na 230 V od firmy Amica
0 głosów, 0.00 - średnia ocena (wynik - 0%)

Jedna myśl nt. „Płyta indukcyjna na 230 V od firmy Amica

 1. r

  z instrukcji obsługi na stronie amica.pl (maks. nastawa to 9):

  W celu zabezpieczenia sieci zasilającej, płyta uzyskuje maksymalnie moc 3500W. Przekroczenie tej mocy podczas zmiany nastawy pola grzejnego, jest sygnalizowane krótkim sygnałem dzwiękowym. Niemożliwa jest wtedy zmiana nastawy pola grzejnego.
  Aby zmienić nastawę pola grzejnego które jest zablokowane, należy zmniejszyć moc innego działającego pola, a następnie załączyć pole które wcześniej było zablokowane.
  Nastawa mocy większej niż „8” na jednym z pól grzejnych, spowoduje że na innym polu grzejnym będziemy mogli nastawić moc niższą od „8”.
  Maksymalna jednoczesna nastawa działania wszystkich pól grzejnych, to nastawa „8”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.