Raport Okazje.info: trendy roku!

0

Urządzanie wnętrz stało się jednym z nowych hobby Polaków. Pokochaliśmy prosty, niewymuszony styl skandynawski. Lubimy wprowadzać do mieszkania sezonowe zmiany. Przede wszystkim jednak – kochamy nasze wnętrza i kochamy z nimi eksperymentować. Dlatego też Grupa Okazje.info stworzyła raport, w którym pokazujemy jakie trendy panowały w 2016 roku w polskich domach.

Czego szukaliśmy w 2016 roku?

Trendem panującym w ubiegłym roku zdecydowanie był styl skandynawski – sprawdzał się w każdej odsłonie i nowoczesnej i romantycznej. Oprócz tego rządził też styl hampton oraz wszelkie odniesienia do natury. Dlatego popularny był motyw dżungli: naturalne tkaniny, egzotyczne kwiaty i przewodni kolor zielony i brązowy.

Okazje.info - rok 2016 we wnetrzach

Przede wszystkim na Okazje.info w 2016 roku klienci szukali takich produktów jak:

  • serwisy obiadowe
  • kanapy
  • firanki
  • szafy
  • zestawy mebli kuchennych
  • szafki łazienkowe
  • stoliki kawowe
  • łóżka
  • lampy sufitowe
  • krzesła

Trendy na 2017 rok

Pod koniec ubiegłego roku niezwykle popularna stała się filozofia życia, czyli „hygge” – radość z prostych rzeczy, które wykonujemy codziennie, które są po prostu naszym ja. To ciepłe wnętrza, kubek ulubionej herbaty czy ciepły kocyk.

Okazje.info - rok 2016 we wnetrzach

Jednak poznamy też nowy trend – „lagom”, czyli tzw. szwedzkie akurat. Wszystkiego powinno być tyle, ile chcemy, na ile mamy miejsca i ile już posiadamy. Liczy się tu jednak nie przepych, a poczucie umiaru oraz wyczucie. Lagom powinien być łączony z minimalizmem, ale nie w formie ilościowej, tylko jakościowej.

Oprócz tego niezwykle popularny będzie też geometryzm w domu. To trend, który zdecydowanie króluje w 2017 roku. Sprawdzi się w formie dywanów, tapet, ale także i modnych dodatków, w tym również i ażurowych mebli i prześwitów.

Kolory roku 2017

Kolorem roku 2017 okrzyknięty został przez Instytut Pantone kolor Greenery, który przywodzi na myśl soczyste, zielone jabłko. To przepiękny odcień na dodatki, który idealnie nawiązuje do nadchodzącej wiosny. Jednak oprócz tego króluje też tzw. blue denim – kolor wpadający w odcienie jeansu. Świetnie wyglądać będzie także szarość przełamana pastelami, które doskonale sprawdzą się wiosną. Idealnie wyglądać będą jako przeważający trend lub dodatek.

Okazje.info - rok 2016 we wnetrzach

Wyrazistości w mieszkaniu nadadzą także ostre kolory – czerwień, amarant lub pomarańcz.

Patroni raportu

Okazje.info - patroni raportu

Pełen raport dostępny jest tutaj: http://www.okazje.info.pl/pdf/Rok-2016-we-wnetrzach-raport-luty-20176-Okazje-info.pdf

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz