Sofy i kanapy rozkładane – podstawa każdego mieszkania

0

Urządzając salon i inne pomieszczenia w naszym mieszkaniu, bardzo istotnym elementem jest wybór kanapy czy też sofy. Te meble są w zasadzie podstawą większości pomieszczeń. Pokój główny, gościnny, a nawet sypialnia – wszystkie te wnętrza wyposażone są w rozkładane kanapy lub sofy.

Sofy i kanapy rozkładane – podstawa każdego mieszkania


Sofy i kanapy rozkładane to idealne rozwiązanie w przypadku małych mieszkań i pomieszczeń. Taki wybór to wtedy bardzo mądra i świadoma decyzja. Kanapa pełni wtedy także funkcję łóżka. Również jeśli planujemy gości rozwiązanie to się sprawdza. Sofy i kanapy rozkładane mogą nam się bardzo przydać w przypadku wizyt z noclegiem.

Jaką kanapę wybrać?

Kanapy i sofy to meble wypoczynkowe. Kupując takie meble stawiamy na komfort i wygodę. Nasza kanapa powinna być odpowiedniej miękkości oraz wielkości. Zakłada się, że kanapa jest dobrze zaprojektowana, jeżeli osoba na niej siedząca może swobodnie postawić stopy na podłodze mając lekko zgięte kolana na krawędzi siedziska. Warto zatem w salonie meblowym przetestować funkcjonalność wybranego mebla.

Jeśli kupujemy kanapę z przeznaczeniem do spania, ważne jest, byśmy mogli swobodnie się na niej położyć. W takim wypadku najlepiej też zdecydować się na kanapę z dużym pojemnikiem na pościel, tak aby nawet najgrubszy komplet pościeli mieścił się w skrzyni.

Do każdego użytku – „salonowego” czy też „sypialnianego” – nasza sofa powinna mieć tapicerkę łatwą do utrzymania w czystości. Liczy się zatem tworzywo obicia.

Oczywiście nie można zapominać o kolorystyce i stylu. Kanapa powinna pasować charakterem do reszty wnętrza. Jako, że zajmuje ona całkiem sporą powierzchnię pomieszczenia, powinna spełniać nasze oczekiwania co do wyglądu.

Przykładowe kanapy i sofy:

Kanapa FLAMINGO Kanapa DORTMUND Sofa 3-osobowa rozkładana Cezar

Sofa 3 osobowa rozkładana TROY 3

sofa-3-osobowa-rozkladana-troy-3-skora
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz