Styl skandynawski w pokoju dziecka, czyli prostota i funkcjonalność

0

Od paru sezonów popularnością cieszy się urządzanie mieszkania w stylu skandynawskim. Cóż się kryje pod tym pojęciem? Prostota, mało mebli i dużo otwartej, jasnej przestrzeni. Do tego stonowane barwy: biel, czerń, szarość, pastele, naturalne drewno. Dom w stylu skandynawskim sprzyja odpoczynkowi, wprowadza ciepłą atmosferę i spokój. Pokój dziecięcy zbudowany w oparciu o zasady scandi to przede wszystkim sprytne rozwiązania pozwalające na schowanie dziecięcych skarbów, meble w jasnych kolorach, ciekawe ozdoby i gadżety, które dzieci pokochają!

Meble i schowki na zabawki

Dobrze dobrane meble to podstawa każdego pokoju. Białe lub sosnowe dziecięce łóżeczko będzie dobrym tłem dla kolorowej pościeli i maskotek. Znakomicie komponować się będzie także z innymi jasnymi meblami. Warto dopasować do nich komody, szafę czy półki w takim samym kolorze. Półka na książki czy inne skarby nie musi być nudna! Pozostając w jasnej kolorystyce postawmy na kształt i urok mebli.

Zestaw 3 szt domków półek to świetna propozycja do pokoju dziecka. W pokoju dziecka półki przydają się zawsze. Idealne miejsce na stworzenie mini galerii, gdzie dziecko będzie mogło wyeksponować swoją ulubioną kolekcję małych figurek, lalek czy innych de

Miejsce do zabawy i pracy

Dążąc do tego, żeby meble w pokoju dziecka nie musiały być co kilka lat wymieniane, postawmy na rozwiązania, które „rosną wraz dzieckiem”. Regulowane biurka i wielofunkcyjne stoliki wpisują się w skandynawskie dążenie do praktyczności i ułatwiania sobie życia. Meble do przechowywania nie muszą być nudne, ani za bardzo pstrokate. Wiemy, że kolory wpływają na nasze samopoczucie – dzieci też to odczuwają. Za dużo różnych barw w pokoju może małego mieszkańca pobudzać zamiast wyciszać, nie służy też skupieniu uwagi i wypoczynkowi. Urządzając pokój inspirowany stylem skandynawskim postawmy na jasne tło (ściany, dywany, meble) i akcenty kolorystyczne, a różnorodność wprowadźmy przez fakturę lub ciekawą formę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz