Urządź swój balkon na wiosnę – 3 propozycje aranżacji

0

Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do zażywania pierwszych kąpieli słonecznych, których tak bardzo brakowało nam w zimowych miesiącach. Osoby mieszkające w blokach mogą cieszyć się słońcem i przyrodą w równym stopniu, co właściciele domów z ogrodami – wystarczy, że pomysłowo zaaranżują balkon. Przedstawiamy trzy propozycje wystroju balkonu, które nadadzą mu oryginalnego charakteru oraz sprawią, że przebywanie w jego wnętrzu będzie wyjątkową przyjemnością.

Czerń i biel

Untitled design
Źródło: pinterest, okazje.info

Produkty ze zdjęcia:

 1. Ławka
 2. Poduszka
 3. Latarenka
 4. Donice
 5. Fotel wiklinowy

Dla osób ceniących klasykę oraz minimalistyczne wystroje w stylu skandynawskim idealną opcją będzie aranżacja balkonu w tonacji czarno-białej. By przełamać surową kolorystykę oraz ocieplić całą przestrzeń, wykorzystać można drewniane lub wiklinowe meble oraz dodatki. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie na balkonie małej, ogrodowej ławki, która nada mu nieco swojskiego charakteru. Osoby, którym zależy na wygodzie mogą poukładać na niej miękkie poduszki oraz koce. Dopełnieniem całej aranżacji są ciekawe, dopasowane stylistycznie dodatki, które sprawią, że balkon zamieni się w kameralne zacisze. Można wybrać na przykład latarenki, lampki cotton balls, czy stylowe doniczki.

Boho

Untitled design (1)
Źródło: pinterest, okazje.info

Produkty ze zdjęcia:

 1. Skrzynia
 2. Poduszki
 3. Latarenka
 4. Stolik
 5. Koc

Kolejną przygotowaną przez nas propozycją jest aranżacja balkonu w stylu boho. Charakteryzuje się on żywym połączeniem kolorystycznym oraz dużą ilością starannie dobranych dodatków. Mnogość wzorów oraz kształtów sprawiają, że miejsce urządzone w tym stylu będzie przytulne i przyjazne. W ukazanej wyżej aranżacji dużo miejsca zajmuje przestrzeń typowo wypoczynkowa, którą tworzą ogrodowe skrzynie z miękkimi siedziskami. Skrzynie pełnią funkcję leżanek, ale mogą również być wykorzystywane do przechowywania różnych balkonowych bibelotów. Miękkie poduchy oraz koce – koniecznie w jasnych kolorach – pozwolą wygodnie rozłożyć się na sporym meblu. Do dużej leżanki dopasowano zgrabny, metalowy stolik. Zapalone kolorowe latarenki, poustawiane na podłodze lub na meblach, nadadzą balkonowi nastrojowego klimatu w ciepłe wiosenne i letnie wieczory.

Drewno i rośliny

Untitled design (2)
Źródło: pinterest, okazje.info

Produkty ze zdjęcia:

 1. Stół i krzesła
 2. Świeczka
 3. Doniczka
 4. Latarenki
 5. Kratka do pnączy

Ostatnia propozycją jest wystrój balkonu w stylu ekologicznym, który charakteryzuje się drewnianymi meblami i dodatkami oraz obecnością roślin. Na tak urządzonym balkonie będziemy mogli poczuć bliskość natury nawet w centrum dużego miasta. Na balkonie można ustawić drewniany komplet, składający się z małego stołu oraz dwóch, prostych krzeseł. Jest to propozycja idealna dla właścicieli mniejszych, ciasnych balkonów – nieużywany stół, jak i krzesła można złożyć i postawić pod ścianą. Dzięki takiemu zabiegowi zaoszczędzimy wiele cennego miejsca. Dookoła mebli można poustawiać różnego rodzaju rośliny w ozdobnych glinianych, drewnianych lub szklanych donicach. Dobrym pomysłem jest zakup samonawadniających doniczek, w których można hodować zioła. Świeża bazylia, oregano, czy majeranek roztoczą na balkonie przyjemny zapach. W tej propozycji również nie może zabraknąć latarenek. Wybierzmy te większe i masywniejsze, w których można ustawić długie, białe świece. Dodadzą one całej aranżacji nastrojowego klimatu oraz pięknie podświetlą kwiaty.

Wiosna to idealny czas na wprowadzanie zmian w wystroju balkonu. Zainspiruj się i stwórz swoje wymarzone zacisze 🙂

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz