Jak urządzić łazienkę w morskim stylu?

0

Chyba większość z nas lubi plażę, wodę i morskie klimaty. Dlatego też warto korzystać z tego, że warunki te można łatwo odtworzyć w naszym domu. Marynistyczny styl jest niezwykle modny w tym roku, ale zamiast zastosowania go w całym mieszkaniu, możemy stworzyć plażową łazienkę! Wystarczy kilka akcentów, dodatków i wszystko gotowe, by uzyskać piękny, morski klimat.

Plażowa łazienka

Plaża przede wszystkim kojarzy się z dwoma kolorami: beżem i jego wszelkimi odcieniami oraz błękitem morskich fal. Dlatego warto jest postawić na ściany oraz podłogę nawiązującą do tych barw. Oprócz tego liczą się morskie akcenty. Możemy wybrać ręczniki, dywaniki podłogowe czy zasłonę prysznicową w tych barwach lub z motywem kotwicy, morza czy muszli.

Łazienka w stylu morskim
Fot. Pinterest.com

Oprócz tego postawmy na dodatki – możemy wybrać drewno, którym przyozdobimy ściany czy miejsce za toaletą. Dodatkowo z patyków możemy utworzyć mozaikę ścienną, która będzie jednocześnie piękną ozdobą. Jeśli lubimy świece w łazience – stwórzmy własny świecznik – wybierzmy dużą, szklaną i prostokątną misę, na dnie nasypmy plażowego piasku. Następnie ułóżmy na nim muszle, kamienie czy inne ozdoby, które przywieźliśmy znad morza. Pomiędzy nimi umieśćmy świece, które możemy zapalić np. podczas kąpieli.

Styl morski w łazience
Fot. Pinterest.com

Szukasz ozdoby, która zachwyci wszystkich? Wykonaj ją samodzielnie – wybierz zwykłe, prostokątne lustro. Do tego dobierz dobrej jakości klej, który sprawdzi się w przypadku materiału, z jakiego zrobiono ramę lustra. Następnie dobierz muszle, rozgwiazdy czy inne plażowe ozdoby, którymi urozmaicisz ramę. Przyklej jedną obok drugiej, by uzyskać niezwykły efekt tanim kosztem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz