Jak ustroić stół na Boże Narodzenie?

0

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pięknie zastawionego i ozdobionego stołu. Dodatki, które na nim umieścimy, odpowiednio dobrane detale i elementy potrafią wprowadzić cudowną, świąteczną atmosferę, która zachwyci wszystkich zgromadzonych przy stole gości. Pięknie przyozdobiony stół to świetny sposób, na podkreślenie charakteru zbliżających się świąt. Sprawdź, co króluje w tym roku na świątecznym stole!

Burgundowe święta

15267765_1337182066306021_6055425773345887805_n

1. Dekoracja wisząca gwiazda DUKA Int >>http://bit.ly/2gakveo<<
2. Talerz Kuchnia Premium >>http://bit.ly/2h5TYfB<<
3. Kieliszki Garneczki.pl >>http://bit.ly/2h6eTBn<<
4. Świeczka Bolsius Polska >>http://bit.ly/2hixk2a<<
5. Głęboki talerz Garneczki.pl>>http://bit.ly/2hgG9Od<<
6. Wianek home&you >>http://bit.ly/2gafbHV<<
7. Świecznik StylowaZastawa.pl>>http://bit.ly/2gaEwN6<<

Kolorem królującym w tym roku bez wątpienia jest burgund – zauważyć się go dało w modzie, ale także i w domowych akcentach, gdzie wdzierał się za pomocą dodatków czy tkanin. Burgund to kolor, który doskonale pasować będzie do świątecznych dekoracji, albowiem znakomicie komponuje się z dwoma odświętnymi kolorami – złotem i srebrem. Jest przy tym ciepły i wdzięczny – stanowić będzie znakomitą kompozycje także i z ciemną zielenią, która kojarzy nam się ze świąteczną choinką.

Złote akcenty

Villa Italia Opera Gold Zestaw Obiadowy 12os PA1186

Bardzo wdzięcznym kolorem w przypadku świąt jest złoto – prezentuje się elegancko i stylowo, co tylko podkreśla podniosły charakter tych okoliczności. Złoto możemy wprowadzić w różnych miejscach – wybrać sztućce w tym kolorze czy zdecydować się na zastawę z ornamentem dookoła. Dzięki temu stół będzie miał elegancki charakter.

Bloomingville Gold 21150000

Oprócz tego świetnie wyglądać będą dodatki na stół ze złotymi akcentami. Możemy wybrać bieżnik w tym kolorze, do którego dobierzemy zielone lub czerwone elementy. Świetne są również świeczniki – nieodzowny element świątecznego stołu! To ozdoba, która ma wymiar nie tylko dekoracyjny, ale również i religijny. Związana jest bezpośrednio z Ewangelią, a zwyczaj umieszczania świec na wigilijnym stole najprawdopodobniej przybył do nas z Holandii. W wigilijny wieczór świecę pierwotnie umieszczano w oknie lub przed wejściem do domu, co miało stanowić otwarte zaproszenie dla Bożej Rodziny. Obecnie świece wigilijne najczęściej umieszczamy na stołach – mocujemy je w świecznikach (piękne są długie, białe świece) lub tzw. tealigthy w specjalnych wieńcach.

Kare Design Candelabra Chalet 39898

Natura zawsze w modzie

25 Ideas to Help Set Your Holiday Tables:
Źródło: Pinterest

W tym roku na naszych stołach powinny zagościć także naturalne elementy! Bardzo popularne są podkładki z prawdziwego drewna. Pocięty w formie okręgów pień drzewa będzie znakomitą podkładką pod talerze czy świece. To naturalny element, który prezentuje się naprawdę ciekawie. Oprócz tego doskonale komponuje się także ozdoba z żywych kwiatów czy roślin.

15267597_1338602476163980_5561126850629412219_n

1. Talerze Villeroy & Boch >>http://bit.ly/2h79tTY<<
2. Złota misa 9design >>http://bit.ly/2h9vJj5<<
3. Zielony, gładki talerz Dedekor.pl>>http://bit.ly/2gZU7Dc<<
4. Miska ze sztućcami Sklep Puregreen>>http://bit.ly/2h9FddU<<
5. Patera dekoria.pl >>http://bit.ly/2gfG3WM<<
6. Stroik home&you >>http://bit.ly/2hajT5R<<
7. Świecznik Elektromag Lighting – światło Twojego wnętrza >>http://bit.ly/2geIOmy<<
8. Talerz zielony Kuchnia Premium>>http://bit.ly/2gfELeI<<
9. Imbryk Kuchnia Premium>>http://bit.ly/2hjNEDV<<
10. Figurka Alessi >>http://bit.ly/2hoqvMP<<

Motywem chętnie wybieranym na bożonarodzeniowe stoły jest gwiazda betlejemska, zwana także poinsecją. To kwiat doniczkowy, najczęściej w czerwonym lub jasnożółtym kolorze. Dookoła możemy umieścić gałązki jodły czy sosny, a także ostrokrzew czy jemiołę.

Źródło: Pinterest

Świetnym rozwiązaniem będzie także dość nietypowa ozdoba składająca się z papierowych torebek pomalowanych w białe pola i śnieżynki. Do środka można włożyć kawałki gałęzi iglaków, jemiołę, ostrokrzew czy inne zielone gałązki. Torebki można ustawić bezpośrednio na stole, komodzie czy na półce nad kominkiem.

Świąteczne wieńce

Untitled design (6)

1.Wieniec szary >>http://bit.ly/2gICtQr<<
2. Wieniec biały >>http://bit.ly/2hO54ci<<
3. Wieniec czerwony >>http://bit.ly/2hCDdIV<<
4. Wianek z szyszek >>http://bit.ly/2h88D9j<<
5. Wianek ze świecznikiem >>http://bit.ly/2hByU38<<

Coraz częściej w naszych domach goszczą świąteczne wieńce. Do wyboru mamy modele wykonane z żywych kwiatów, gałązek jodły czy szyszek. Całość można dodatkowo ozdobić kolorowymi wstążkami, ostrokrzewem czy jarzębiną. Całość umieszczamy na okrągłej podstawie wykonanej np. z drutu czy ze styropianowego okręgu. Możemy również kupić gotowe wianki dostępne na Okazje.info. Wieńce zawiesić można na drzwiach wejściowych, bądź położyć bezpośrednio na stole czy zawiesić na tyle krzeseł, np. zamiast ozdobnych pokrowców.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz