Wiosenne remonty – jak wybrać AGD do kuchni?

0

Wiosna to taki czas, w którym wiele osób decyduje się na odświeżenie swojego mieszkania. Niezależnie od tego, czy planowane są większe zmiany czy jedynie drobne remonty – w pierwszej kolejności wybór i tak zawsze pada na łazienkę lub kuchnię. To miejsca, których nie zmieniamy co sezon, a aktywnie użytkujemy.  Dodatkowo meble oraz sprzęt kupujemy na długie lata, a nie jest to tania inwestycja.  Jak więc odpowiednio dobrać AGD do kuchni?

Sprzęt idealny do kuchni

Ponieważ sprzęt AGD jest wyborem na długi czas, warto odpowiednio zastanowić się przed zakupem. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad nim. Tutaj do wyboru mamy produkty wolnostojące oraz do zabudowy. Następnie musimy zwrócić uwagę na wymiary wybranych przez nas modeli. To dopiero od tego momentu zaczynamy zastanawiać się nad meblami.

Samsung RB29FERNDSS
Źródło: Samsung

Dodatkowo, w przypadku sprzętu AGD, główną uwagę musimy zwrócić na parametry techniczne. Odpowiednio dobrana lodówka wystarczy nam na lata. Tutaj należy sprawdzić m.in. czy model posiada system No Frost (czyli taki, dzięki któremu lód nie osadza się wewnątrz lodówki i zamrażarki, co pozwala nam na swobodne użytkowanie bez konieczności rozmrażania), ważne są także uszczelki antybakteryjne, przepływy powietrza oraz ilość szuflad i półek. Bardziej rozbudowane modele mogą posiadać m.in. pojemnik do wody i napojów, bądź kostkarkę do lodu.

Elektryczny czy gazowy?

Piekarniki oraz płyty grzewcze, to także powód do rozważań. Do wyboru mamy modele elektryczne, gazowe oraz elektryczno-gazowe. O ile te pierwsze brzmią logicznie, o tyle w przypadku drugich mamy do wyboru piekarnik gazowy z płytą elektryczną lub odwrotnie. Zarówno jedne, jak i drugie maja swoich zwolenników. Osoby, które wolą zachować czystość – postawią na modele elektryczne, które są łatwiejsze w czyszczeniu, a do tego brak gazu powoduje mniejsze zanieczyszczenie ścian. Ci, którzy wolą zaoszczędzić postawią na tańsze w eksploatacji modele tradycyjne.

Bosch HBG634BB1
Źródło: Bosch

Postaw na praktyczne rozwiązania

O czym jeszcze należy pamiętać? O zmywarce i okapie. To sprzęty, których wybór zależy wyłącznie od nas. Jeśli mamy dużą rodzinę lub po prostu nie lubimy zmywać – to pierwsze urządzenie będzie dla nas zbawienne. Przy wyborze tego sprzętu możemy zrezygnować z dużego zlewozmywaka, montując w jego miejsce mniejszy model. Co do okapu, to sprzęt, który idealnie sprawdzi się przy kuchenkach gazowych i elektrycznych. Jego zadaniem jest eliminacja zapachów z mieszkania, ale także i zapobieganie osadzaniu się tłuszczu na ścianach. Chłonie również wilgoć, a wyposażony w lampki może zapewnić dodatkowo oświetlenie płyty.

Warto pamiętać o tym, że remont ma posłużyć naszej wygodzie i sprawić, że nowa kuchnia będzie się nam podobać. Zawsze mozemy dodać kilka urządzeń, które urozmaicą gotowanie czy wygląd tego miejsca. Jednak najważniejsze są nasze potrzeby!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz