Jak wybrać grzejnik dekoracyjny do domu?

0

Grzejniki dekoracyjne to świetna alternatywa dla tradycyjnych kaloryferów. Przede wszystkim zapewniają one dużo ciepła, bez którego trudno byłoby przetrwać zimę, a jednocześnie ozdobne modele znakomicie się prezentują w każdym pomieszczeniu. Stosować je można nie tylko w łazience, ale również jako element ozdobny salonu czy sypialni. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że sprawdzą się nawet w centralnym punkcie pomieszczenia. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę wybierając grzejnik dekoracyjny.

Jak wybrać grzejnik dekoracyjny?

Grzejniki starego typu, czyli zwykłe metalowe pręty, najchętniej kryliśmy za meblami, skrywaliśmy pod firankami, a w skrajnym przypadkach niektórzy decydowali się na ich obudowanie. Obecnie grzejniki są elementem na tyle ciekawym i dekoracyjnym, że warto dopasować je do wnętrza i sprawić, by stały się częścią wystroju.

Grzejniki pokojowe ENIX SANTOS ST-418 400x1800

Na rynku znajdziemy wiele grzejników ozdobnych – przede wszystkim różnią się one od siebie kształtem, sposobem wykonania, a także i kolorem. Wybór jest ogromny i może stanowić nie lada problem. Grzejnik dekoracyjny przede wszystkim powinien być dopasowany do wystroju naszego mieszkania, dzięki temu całość tworzyć będzie harmonijną spójność.

Kształty grzejników

Grzejniki dostępne są w wielu kolorach – dzięki temu mogą przyciągać uwagę, stanowić ozdobę niczym obraz lub wręcz przeciwnie, wtapiać się w tło. Jednak oprócz kolorystyki liczy się także kształt. Mamy tutaj do wyboru formy nowoczesne, bardzo futurystyczne, ale także i tradycyjne. W sklepach dostępne są modele stojące, które umieszczamy bezpośrednio przy podłodze, jak również i wiszące, czyli do zawieszenia na ścianie.

Grzejniki płytowe

Spośród grzejników ozdobnych najczęściej możemy wyróżnić kilka rodzajów. Przede wszystkim dzielimy je ze względu na moc oraz sposób budowy. W małych mieszkaniach najczęściej możemy się spotkać z grzejnikami dwóch rodzajów:

  • jednopłytowymi
  • dwupłytowymi

Grzejnik LUXRAD NIAGARA 1800x745

Najczęściej wykonuje się je ze stali, choć zdarzają się także modele wykonane z żelaza, żeliwa, a nawet stali kwasoodpornej. Najkorzystniejszymi są grzejniki jednopłytowe, albowiem mają niewielką grubość, co pozwala łatwo dopasować i przymocować je do ściany. Świetnie nadają się więc do umieszczenia pod parapetem. Dodatkowo więcej ciepła trafia bezpośrednio do pomieszczenia. Grzejniki dwupłytowe odbijają pierwszą warstwę ciepła od drugiej płyty, tym samym powodując, że mniej ciepła zostaje bezpośrednio w pokoju.

Grzejniki aluminiowe

Innym rodzajem są grzejniki aluminiowe – świetnie nadają się do każdego pomieszczenia, a ich główną zaletą jest możliwość montażu bezpośrednio w każdym miejscu. Bez przeszkód można je czyścić, albowiem posiadają gładką powierzchnię, z której kurz schodzi zaraz po przetarciu ściereczką. Dodatkowo świetnie komponują się one w nowoczesnych wnętrzach, gdzie króluje szarość i srebro.

Grzejniki miedziane

Grzejnik Terma Technologie PAJĄK 1000x631

Rozwiązaniem np. do pomieszczeń utrzymanych w stylu rustykalnym są miedziane grzejniki ozdobne. Świetnie przewodzą ciepło, a przy tym często nie zajmuja wiele miejsca. To specjalne wypolerowane rurki, które są ze sobą spawane za pomocą srebra. Dostępne są w wielu kolorach, ale w kolorze naturalnej miedzi znakomicie komponują się z wnętrzami industrialnymi czy w stylu np. angielskim.

Grzejniki idealne do łazienki

Grzejnik Kermi Credo-Half 1086x460

Jak powszechnie wiadomo, elementem praktycznie niezbędnym w każdej łazience jest grzejnik. Dzięki niemu szybko możemy wysuszyć wypraną odzież, a przy tym także ogrzać pomieszczenie. Nowoczesne grzejniki pełnią jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną. Warto więc dopasować model idealnie w niej wyglądający.

Grzejnik Kermi Icaro Ii Crv1a140040.Xxk 1446x400

Specjalnie do łazienki wykonuje się trzy rodzaje grzejników: wodne, elektryczne oraz tzw. hybrydowe. Pierwsze z nich zasilane są wodą pochodzącą z tzw. centralnego ogrzewania. Drugi rodzaj napędzany jest za pomocą grzałki elektrycznej, która umieszczona jest wewnątrz panelu grzewczego. Modele hybrydowe to najnowocześniejsze rozwiązanie. Pozwala ona korzystać z obu typów grzania – elektrycznego oraz wodnego. Dzięki temu możemy regulować częstotliwość korzystania z urządzenia, a także dopasowywać temperaturę do naszych potrzeb.

Grzejniki kolumnowe

Grzejnik Purmo KOSV22 2100x450

Grzejniki kolumnowe to kolejny rodzaj, który możemy zastosować w swoim mieszkaniu. Przede wszystkim ich zaletą jest duża wydajność – produkowane są według najnowszych technologii, jednocześnie zaś emitując dużo ciepła do pomieszczenia. Mają ciekawe kształty, różnorodne rozmieszczenie kolumn grzewczych, co pozwala wpisać im się w różną stylistykę.

Grzejnik IRSAP Tessi Bubble 2002x584

We wnętrzach typu retro znakomicie pasować będzie właśnie ten rodzaj grzejników. Podłużne, proste modele komponować się będą z vintage wystrojem lepiej niż jakiekolwiek inne modele. W przypadku stylu industrialnego najlepiej jest postawić na buntowniczy model, czyli o nietypowym kształcie. Stanie się on równocześnie ozdobą wnętrza. Znaleźć można także grzejniki kolumnowe w nowoczesny wydaniu. Świetnie sprawdzą się w gładkich, dużych przestrzeniach, gdzie stanowić będą element dekoracyjny – mogą być także niebanalną ozdoba kuchni czy po prostu dekoracją ścienna, która dodatkowo zapewnia ciepło zimą.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Odpowiedz